beta
Сервіс працює в бета-режимі
Деякі функції можуть працювати некоректно, якщо ви помітили помилку, будь ласка, повідомте нам у чаті

Як правильно описати порушення РПВ на роздруківці тахографа?

Сучасний світ створює чи мало проблем та викликів для водіїв-далекобійників. Переповнені паркування, затори на дорогах, завищені вимоги роботодавців, всі ці фактори часто призводять до того, що водій змушений порушувати режим праці і відпочинку (РПВ). Якщо дане порушення мало місце, то наступні 28 днів задля уникнення штрафних санкцій краще уникати зустрічі з контролюючими органами.


Але після прийняття пакета мобільності який почне діяти уже з 2024 року цей термін збільшиться вдвічі і уникати  зустрічі з BAG в Германії, Inspekcja Transportu Drogowego в Польщі чи іншими контролюючими органами в Європі доведеться 56 днів. Тому потрібно добре розуміти як правильно описати порушення РПВ на роздруківці з тахографа і зробити це таким чином, щоб уникнути покарання або максимально його пом'якшити.

Як уникнути покарання за порушення режиму праці і відпочинку

Звісно, гарантувати повний захист від перевірок служб контролю, ніхто не може, оскільки кожна окрема ситуація по своєму унікальна та і людський фактор ніхто не скасовував. Але на основі багаторічного досвіду багатьох водіїв і їх розповідей можна скласти відповідний алгоритм опису порушення режиму праці і відпочинку.

Перш за все взагалі краще уникати будь-яких правопорушень та чітко слідувати правилам, що описані в постанові № 561/2006.

У даній постанові міститься стаття 12, у якій описуються відступи від норм, які найчастіше порушуються та за які найбільше карають водіїв. Саме ця стаття діє на всій території Європейського союзу, про те є окремі виключення які будуть розглядатись залежно від країни і її контролюючих служб. 

У статті 12 постанови № 561/2006 йде мова про наступне:
“При умові, що учасники дорожнього руху не наражається на небезпеку і транспортний засіб має досягти місця стоянки для відпочинку, водій може відступати від статей 6-9 постанови в обсязі, необхідному для забезпечення безпеки людей, транспортного засобу або вантажу. Водій повинен вказати причини такого відступу письмово на аркуші реєстрації записувального обладнання, на роздруківці з записувального обладнання або в плані роботи не пізніше, ніж після прибуття до місця зупинки для відпочинку”

При застосуванні дванадцятої статті потрібно чітко знати:

  • в яких конкретних випадках можна на неї опиратись;

  • як правильно оформити письмове пояснення ситуації, в результаті якої було вчинене порушення;

  • яких найпоширеніших помилок допускаються водії далекобійники в своїх поясненнях.

Як скласти опис порушення РПВ

Перш за все потрібно знати про що йдеться у статтях 6-9 цієї ж постанови. Саме ці статті регламентують норми режиму праці і відпочинку водія, а саме:

  • щоденний, щотижневий та загальний час водіння протягом двох тижнів;

  • безперервний та розділений відпочинок (45 хвилин);

  • щоденний та щотижневий відпочинок.


Тобто водій може посилатися на статтю 12 у випадку порушення, що стосується збільшення часу водіння чи скорочення відпочинку.
Але перш за все, для такого порушення повинна бути описана якась вагома підстава:


  • порушення здійснено з ціллю добратись до спеціально обладнаного місця для стоянки;

  • порушення здійснено з метою уникнення небезпеки для транспортного засобу, вантажу чи людей;

  • порушення було вчинено через непередбачувані обставини, що погіршують рух транспорту, затори на дорогах, чи погані погодні умови.

Тому в описі правопорушення краще вказати конкретну причину, та детально її описати.
Для прикладу опис порушення можна писати за таким шаблоном:

“Стаття 12/561/2006

Для уникнення небезпеки ... (вантажів / транспортних засобів / людей) для досягнення .............. (безпечного паркування / автомобільної бази / відповідного місця для паркування - в місцевості ...) перевищую час водіння або скорочую перерву / відпочинок через відсутність паркувальних місць / об'їзд на дорозі ... / погані погодні умови.

Підпис водія...............”

Якщо час відпочинку було зменшено, або відпочинок переривався, через обставини, що не залежать від водія також можна посилатися на статтю 12. Наприклад, якщо автомобіль потрібно було перемістити на вимогу розпорядника місця для паркування, працівників митної служби чи поромної переправи. Також гарним аргументом будуть додаткові докази, наприклад, документи з паркування, завірені штампом.

Найрозповсюдженіші помилки в описі порушення РПВ

Якщо це можливо, то порушення потрібно зафіксувати одразу після його вчинення, та доповнити запис після прибуття на місце стоянки.
Але є ряд помилок, які часто допускаються водіями при описі порушення РПВ, які впливають на рішення контролюючого органу:

  • відсутність підпису водія під описом;

  • причиною порушення вказується термінове завантаження чи розвантаження;

  • з'їзд на щотижневий відпочинок (24/45)

  • причина правопорушення - це термінове транспортування вантажу для забезпечення виробництва.

Варто наголосити, що стаття 12 не має якогось конкретного часового регламенту, але при її використанні в описі потрібно орієнтуватись на логічне мислення і доцільний підхід.






Поділитися: