Що робити при пошкодженні паливного бака?
Бензобак з першого погляду виглядає як надійна ємність, яка не потребує обслуговування. Проте це хибне твердження. Навіть найменше ушкодження паливного бака не просто виведе з ладу транспортний засіб, а й може загрожувати безпеці водія, вантажу чи пасажирів. Тому потрібно достеменно знати як діяти у разі протікання паливного бака.
Що робити, якщо протікає паливний бак?
Не зважаючи на всю міцність і надійність конструкції паливних баків, при тривалій експлуатації чи під дією зовнішніх чинників у ємності може з'явитися ушкодження, яке спричинить протікання.
Звісно найкращим рішенням буде заміна пошкодженого бака, але якщо ушкодження незначне, то його можна відремонтувати.
Якщо ви помітили збільшення витрат палива, то варто обстежити бак та переконатись у його цілісності. При виявленні протікання негайно звернутись у професійний сервіс для ремонту паливного бака.
Ремонт паливного бака своїми руками
Якщо ви виявили протікання паливного бака в дорозі і звернутись в спеціалізований сервіс немає змоги, то можна виконати простий тимчасовий ремонт самостійно. Є декілька способів, які допоможуть вам полагодити паливний бак в дорозі за допомогою підручних засобів, але перш за все потрібно злити все пальне у каністри.
Ремонт паливного бака за допомогою гумової накладки та болта
Бензобак вашої вантажівки може бути виконаний з різних матеріалів, зазвичай це сталь, алюміній чи інший подібний матеріал. Якщо пошкодження бака досить значне та в пробоїну може влізти болт, то найкращим способом буде герметизація бака за допомогою гумової накладки та болта відповідного розміру.
Для цього вам потрібно засунути болт через горловину бака та встановити його у місце ушкодження з внутрішньої сторони ємності. Закріпити на зовнішній стороні гумову накладку та шайбу і затягнути цю конструкцію гайкою до повної герметизації паливного бака. Такий ремонт може послугувати досить тривалий час навіть до декількох місяців.
Важливо використовувати гуму, яка не розчиняється і не псується під впливом пального. Ні в якому разі не можна використовувати “сиру гуму”.
Ремонт бензобака латкою на клею
Незначне протікання паливного бака можна усунути за допомогою клаптика щільної тканини та клею “Момент”. Тканинну латку потрібно добре просочити клеєм та притиснути до місця ушкодження, так щоб тканина щільно прилягала до поверхні бака. Якщо є така можливість, то латку можна обробити нітрофарбою - це покращить надійність ремонту.
Важливо використовувати саме тканину і ні в якому разі не гуму чи пластик, адже під час руху вони можуть відклеїтись.
Застосування “холодного зварювання” епоксидною смолою
Таким способом можна відновити бак навіть при значних ушкодженнях. Для цього вам потрібно епоксидна смола та її затверджувач, знежирювач, наждачка та клаптик тканини.
Для початку потрібно підготувати поверхню та краї ушкодженої ділянки: зачистити їх наждачкою та обробити знежирювачем. Далі потрібно з'єднати епоксидну смолу із затверджувачем, у холодну пору року смолу можна підігріти на двигуні автомобіля, тоді вона краще розчиняється. Приготовану суміш нанести на клаптик тканини та щільно притиснути латку.
Після висихання така латка паливного бака буде досить надійною та прослужить навіть декілька років. Такий спосіб часто застосовують навіть у професійних майстернях.
Якщо ви не можете самостійно впоратись з проблемою, або у вас немає жодного із вищеперерахованих матеріалів для ремонту, просіть допомоги у інших водіїв або викличте евакуатор, щоб добратись до найближчого сервісного центру.