beta
Сервіс працює в бета-режимі
Деякі функції можуть працювати некоректно, якщо ви помітили помилку, будь ласка, повідомте нам у чаті

Як компанії скоротити витрати на логістику

Загальні витрати на логістику для підприємства становлять у середньому від 10% до 15% від бюджету. Якщо процеси логістики не налаштовані ефективно, то частка цих витрат може збільшитися. Оптимізація та автоматизація логістичної системи - це один з ключових кроків до економічного бюджету. Оптимізація логістики вимагає пошуку та впровадження рішень, які дозволяють швидше та з меншими витратами виконувати логістичні операції. Витрати на логістику включають в себе оплату транспортування та зберігання продукції, страхові внески, митні платежі, а також витрати на зарплату логістів, водіїв та працівників складів.

Покращення логістичних процесів

При виникненні певних умов, то ефективним методом зниження витрат є співпраця з одним постачальником, який надає комплекс логістичних послуг. Це зручно з точки зору швидкого обміну документами та оптимальної комунікації: для менеджера, який формує відправки, для бухгалтерів, останні рахунки відвідує одна компанія, та для логіста, який спілкується з одним фахівцем.

Важливо узгоджувати всі умови співпраці письмово. Всі тарифи повинні бути зафіксовані і детально прописано, які послуги включені в ціну, зони відповідальності та терміни виконання.

Адаптація логістичних процесів до умов ринку

Завжди стежте за новинами ринку та зберігайте зв’язки з відділами розвитку, всю інформацію про послуги, які вони надають. Також варто переглянути логістичну стратегію компанії і зрозуміти реальну ситуацію на ринку. Наприклад, якщо ви запланували витрати 6000 грн на доставку з початку року, але ціна зросла на 50% через зростання вартості палива, зарплати, нестачі автомобілів на ринку та нестачі дозвільних документів, то ви не зможете знайти перевізника, який згоден буде на вашу бюджетну пропозицію. Якщо ви все-таки знайдете такого перевізника, то якість послуги може бути сумнівною (наприклад, доставка може бути вкрадена, загублена або вантаж може бути пошкоджений). Отже, будуйте свої плани на реальних цифрах та фактах, після чого приблизні розрахунки можуть виявитися більш точними.

Оптимізація витрат на транспортування

При розв'язанні питань транспортування необхідно враховувати декілька аспектів. Один з них - оперативна реакція на запити клієнтів та швидка і своєчасна доставка. Це може бути досягнуто за рахунок впровадження ІТ-технологій, таких як TMS, GPS, WMS тощо. Ручне управління може уповільнити логістичний процес і призвести до вибраних збитків для компанії.

Для зменшення ризику незалежності від провайдера логістичних послуг необхідно розглянути можливості диверсифікації ризиків. Наприклад, використання власного транспорту логістичного провайдера для закриття 60-70% потреб у доставці. Це дає додаткові можливості, такі як чітке планування маршрутів та заробітку. Гарантія доставки за будь-яких умов, а також відстеження товару.

Також важливо виконати умови співробітництва зі складами, зокрема графік роботи, технічні та фізичні можливості, географічне розташування, час комплектації товару до відвантаження, а також час подачі заявок до транспортного відділу. Ці фактори можуть вплинути на побудову логістичного ланцюжка та призвести до можливих штрафних санкцій для одержувача вантажу. Тому необхідно оцінити всі можливості ризику та не вибрати «дешевого» перевізника.

Додаткове страхування товарів як засіб економії

Багато компаній намагаються економити на страхуванні, але така практика може мати негативні наслідки. Тому потрібно знайти рішення, які будуть відповідати вашим потребам. Наприклад, якщо ви співпрацюєте з перевізником, який має великий досвід роботи на ринку, то він може забезпечити вам найкращі умови страхування від компанії-страховика. Також можна додати до нього для укладення договорів про додаткове страхування вантажів, які відправляються місця з високими ризиками (наприклад прикордонні області, які межують з країною агресором). У разі, якщо машина їде маршрутом Київ-Ужгород, ризик менший, і можна обійтися без додаткового страхування.

Також можна зменшити ризики за допомогою IT-рішень, таких як GPS-трекінг, спеціальні сигнали на відкриття дверей в машині, маяки, електронні пломби тощо. Ці технології не є дуже дорогими, але допомагають підвищити рівень безпеки.

Застосування цих лайф-хаків дозволяє успішно розвивати свій бізнес і, враховуючи особливості логістичної галузі, забезпечити максимальну ефективність у будь-якому контексті.

Поділитися: