beta
Сервіс працює в бета-режимі
Деякі функції можуть працювати некоректно, якщо ви помітили помилку, будь ласка, повідомте нам у чаті

Основні види механізмів та засобів для вантажно-розвантажувальних робіт

В наш час існує маса різновидів пристроїв та машин для завантажувально-розвантажувальних робіт (ЗРР). Вибір оптимального засобу залежить від кількох факторів: від того, як транспортується вантаж (на палетах, у контейнері або іншим способом), від місця проведення робіт (порт, елеватор, склад) та головне від кількості та обсягу вантажу.

Правила завантаження та розвантаження автомобілів передбачають різні засоби, машини та механізми для завантаження фур.

Ручне завантаження

Завантаження та вивантаження вантажів без використання спеціалізованих засобів - це найдоступніший і найпростіший спосіб, але не найшвидший. Тому при комерційних перевезеннях для економії часу такі види завантажень практично не використовуються.

Рокла

Ручне завантаження вантажних автомобілів піддонами проводиться за допомогою гідравлічного візка – рокли. Її ще називають «рохля» або «рохла». Гідравлічний домкрат є основою цього механізму, який піднімає або опускає вила візка за допомогою тяг та важелів.


Найчастіше рокли використовуються у складських приміщеннях або у великих магазинах та супермаркетах. Крім ручних візків іноді зустрічаються і самохідні. Візки класифікують за вантажопідйомністю:

  • від 0,5 до 1,5 тонни,

  • від 1,5 до 2,5 тон,

  • від 2,5 і більше.

А також залежно від призначення та форми:

  • стандартна -  найбільш поширена та універсальна у використанні на складських та торгово-промислових підприємствах;

  • з укороченими вилами - компактна, але вантажопідйомність збільшена;

  • з подовженими вилами призначена для переміщення нестандартних піддонів або кількох відразу;

  • з широкими вилами – для маніпуляцій з великими широкими палетами;

  • з низьким профілем - для переміщення палет американського чи китайського типу;

  • із вбудованими вагами - застосовується для контролю вагових товарів на складах;

  • із вбудованим витягом, який дозволяє підняти вантаж на невелику висоту;

  • із трикутними вилами для переміщення бочок, труб та інших циліндричних предметів.

Стропи

Спеціальні пристрої для кріплення та безпечного підйому вантажів. Це спеціальний трос, ланцюг чи канат із кільцями, скобами чи гаками на кінцях. Стропи призначені для переміщення вантажів краном. Таке верхнє завантаження може застосовуватися для палет та інших видів фрахтів.

Текстильні стропи дозволяють використовувати різні схеми стропування для безпечного переміщення крихких вантажів. Стропи із текстилю класифікують залежно від ширини. Легко визначити ширину стропи допоможе їх колір:

  • фіолетовий - 5см;

  • зелений - 6см;

  • жовтий – 9 см;

  • сірий - 12 см;

  • червоний -15 см;

  • коричневий – 18 см;

  • синій 24 см;

  • помаранчевий – 30 см;

Ланцюгові стропи довговічніші і дозволяють проводити роботи при температурах до 500 градусів. Для таких строп використовується такелаж з 8 та 10 класом міцності. Основні недоліки таких строп це велика вага та висока ціна. Сталеві троси - це найпоширеніший вид строп. Вони мають відносно невелику масу, гарну гнучкість при цьому забезпечують надійну фіксацію.

Навантажувач

Для роботи з піддонами використовується спеціалізований складський транспорт - вилочний навантажувач. За допомогою такого навантажувача легко піднімати, переміщати, складувати (штабелювати) та проводити розвантажувально-завантажувальні роботи з палетами. В основному навантажувачі вилкові використовують для обслуговування великих складів, але вони також ефективні якщо потрібно завантажити фуру. При використанні такого транспорту схема завантаження фури нічим не відрізняється і її можна легко розрахувати використовуючи калькулятор завантаження.


Робота навантажувача базується на роботі телескопічного гідравлічного підйомника. Всі навантажувачі вилкові діляться на 3 види:

  • Фронтальний навантажувач вилковий - вила розташовуються в передній частині навантажувача.

  • Пристрій з бічними вилами - застосовується для бокового розвантаження та навантаження фур.

  • Сайдшифтер мають підйомний механізм, конструкція якого дозволяє зміщувати вілли убік.

Фронтальний навантажувач

Така самохідна спеціалізована техніка використовується для роботи в кар'єрах, будівельних майданчиках або землерийних роботах. Також використання фронтального навантажувача це відмінний спосіб завантаження та перевезення сипучих вантажів. Для деяких моделей такої техніки може застосовуватися додаткове змінне обладнання: крановий гак, захоплювач різного типу і навіть вила. Шасі таких навантажувачів переважно мають колісну базу, рідше зустрічаються на гусеничному ходу. Існує багато варіацій таких машин залежно від вантажопідйомності, але всі вони поділяються на 3 підвиди:

  • Стандартний фронтальний механізм.

  • Статичний вантажний механізм без можливості зміщувати ківш убік.

  • Неповноворотний, розміщення ковша може бути як переднім, так і бічним.

Автокран

Цей спецтранспорт складається з автомобільної бази та силової установки, рухомої платформи та стріли. Нові моделі автокранів мають високу мобільність і потужність. За допомогою автокрана здійснюється верхнє завантаження палет, контейнерів та інших фрахтів.

Баштовий кран

Це стаціонарно закріплена вежа, зверху якої закріплена стріла з краном. Розвантаження будівельних вантажів на будівництві проводиться саме таким краном.

Козловий кран мостового типу, опори якого рухаються рейками закріплених у бетоні. Опори нагадують козли, від чого і назва механізму. Такі крани використовуються на металобазах, завантаження вантажного транспорту козловим краном спрощує завантаження не тільки металобрухту, а й інших видів вантажів.

Бункер

Така установка складається з ємності з люками, в якій зберігаються рідкі або сипучі речовини. Зона завантаження розвантаження самоскидів знаходиться під бункером.

Грейфер

Спеціальний пристрій для захоплення землі, каміння, металобрухту, відходів лісопереробки. Грейфер служить додатковим обладнанням, яке можна прикріпити до автокрана.

Зернонавантажувач

За допомогою зернонавантажувача можна легко заповнити відсік для перевезення вантажу в автомобілі. Їх також використовують на складах ферм і елеваторах для перегортання зерна.

Річстакер

Не багато хто знає як називається машина на складі, яка переміщає контейнери цілком. Це річстакер. Його основне завдання - це завантаження контейнерів на платформу або назад. Така техніка забезпечує швидку роботу в портах та інших місцях, де використовую контейнери.


Поділитися: