Яким способом краще застрахувати вантаж - за допомогою страхування за умовами CMR або повного страхування? Частина 2
Обов'язок страхувати вантажоперевезення може лежати на будь-якому з учасників логістичного процесу. Однак питання виникає не у тому, хто має здійснити страхування, а в захисті інтересів усіх учасників. Незалежно від того, чи є власник, продавець, чи покупець вантажу, вони можуть страхувати себе від можливих збитків, які можуть виникнути під час транспортування товарів. Зі свого боку, перевізник і експедитор також захищають свої фінансові активи шляхом укладання страхового поліса CMR.
Поліс повного страхування
Крім того, варто відмовитися від можливості оформлення поліса повного страхування з більшою сферою повноважень. Сформувавши таку страховку, ви практично в будь-якому випадку отримаєте компенсацію. Загальносвітова практика показує, що розмір компенсації за цим видом полісу може досягати до 110% від виготовленої вартості вантажу.
Фактори, що впливають на страховий тариф
При формуванні тарифу на страхування враховують велику кількість чинників, ось основні з них:
цінність вантажу та його фізичні особливості;
вид перевезення (автомобільне, морське, залізничне чи авіа);
відстань, на яку транспортується вантаж;
країна до якої прямує вантаж;
терміновість вантажу;
врахування різних типів страхових ризиків.
Продовжуючи тему страхування вантажів, можна зробити висновок, що чим більше ризиків потрібно страхувати, тим вищою буде ціна поліса. Тому ми радимо вибрати страхування, яке підходить для вашої категорії вантажу та типу транспорту, і не сплачувати за зайві послуги. Важливо також пам'ятати, що страхова компанія - це не благодійна організація, і вона веде свій бізнес. Тому, перед оформленням поліса, слід уважно вивчити умови договору та звернути увагу на обмеження та межі відповідальності. Не забувайте читати дрібний шрифт!
Що означає франшиза при страхуванні?
Франшиза - це сума, яку страхова компанія не відшкодовує клієнту. Франшиза може бути умовною або безумовною. Умовна франшиза, наприклад, розміром $2000 означає, що страховик не виплачує компенсацію за збитки на меншу суму, ніж $2000. Якщо збитки перевищують $2000, то страхова компанія відшкодовує втрати. Безумовна франшиза, в свою чергу, означає, що страхова компанія відшкодовує збиток у будь-якому випадку, але з сумою компенсації буде відрахована франшиза. Наприклад, якщо франшиза становитиме $2000, а збитки становлять $2400, то компенсація буде $400.
Як страхувати вантаж при міжнародних перевезеннях?
Якщо вантаж є цінним, то найкраще оформити надійний страховий поліс, який покриває широкий перелік ризиків. Хоча форс-мажорні обставини не передбачити, але передбачити найбільш вірогідні проблеми можливо. Тому для клієнта найрозумніше буде оформити повний страховий поліс та вимагати від перевізника CMR страховку. Це надасть додатковий захист вантажу під час перевезення.
Компанія Cargofy забезпечує своїм клієнтам максимальну підтримку в логістичних та страхових питаннях. Ми приділяємо особливу увагу якості, тому вибираємо надійних та відповідних страхових партнерів. Незважаючи на те, що ми маємо CMR страховий поліс, Cargofy завжди бачить своїм завданням забезпечення оперативного, безпечного та надійного транспортування вашого вантажу. Наші клієнти можуть підтвердити, що ми завжди підтримуємо цей принцип. Якщо у вас виникли запитання або потрібна консультація щодо логістики або митного оформлення, зверніться до наших менеджерів. Ми постараємося знайти рішення ваших проблем швидко та ефективно!