Які переваги дає використання автоматизованих систем управління логістикою (TMS)
Автоматизація транспортної логістики є одним із ключових напрямків значного зниження витрат на логістику.
Основним завданням логіста є оптимізація витрат на всі ланцюги постачання, починаючи з виробництва сировини і закінчуючи доставкою кінцевого товару. Логіст повинен розраховувати кількість по вантажопідйомності автомобілів, особливо у випадку залучення найманого автопарку. Враховуючи принципи максимальної вигоди для компанії, логіст вибирає розташування складу для зберігання вантажів з найменшими витратами на транспортування та найбільш зручною доставкою до кінцевого споживача. За допомогою оптимізації логістичних процесів логіст компанії знижує витрати.
Планування маршрутів з використанням автоматизації логістики
Як правило, планування маршрутів у нових компаній відбувається вручну, хоча ідея автоматизації транспортної логістики не є чимось новим. Транспортування товарів розподіляються за територіальною ознакою або за іншими критеріями, а логісти визначають кількість автотранспорту за маршрутами з урахуванням різних обмежень. Однак, часто на результати планування впливає людський фактор, наприклад, поспіх, неуважність або недосвідченість логіста. Такі помилки можуть призвести до негативних фінансових наслідків для компаній. Автоматизація транспортної логістики може допомогти скоротити витрати на логістичні процеси, однак цей процес є складним, особливо з урахуванням того факту, що логістика потребує багатьох інших функцій і компетенцій. Тому є необхідність у наявності допоміжних інструментів для реалізації головних цілей логістики та автоматизації транспортування вантажів.
Як спланувати оптимальний маршрут?
У разі відмови від системи працівник не в змозі розрахувати великий обсяг варіантів, тому зазвичай обирає менш складних варіантах для планування. Завдяки сучасним технологіям, система здатна проводити тисячі розрахунків за хвилину, тому результати її планування завжди будуть більш оптимальними, ніж результат людини. Головне - мати точні дані та правильно налаштувати систему. TMS є системою автоматизації транспортної логістики, яка дозволяє управляти власним і орендованим транспортом та отримувати оптимальні набори кругових маршрутів для щоденного транспортування замовлень. Усі маршрути оптимізуються відносно фінансової вигоди, що дозволяє досягти мінімальних витрат з дотриманням усіх обмежень і умов.
Як спланувати оптимальне завантаження транспорту?
При підготовці товару до транспортування необхідно зменшити всі обмеження що стосуються транспортування, враховувати правила завантаження та зменшити вагогабаритні параметри всіх товарів, які мають бути доставлені. У системі TMS завантаження автотранспорту розраховується на основі вагобаритних параметрів замовлень та транспорту, а також з урахуванням особливостей роботи. Вагогабаритні параметри можуть бути виміряні в кілограмах, палетах, метрах кубічних, коробках та інших одиницях виміру. Крім того, система може збільшити сумісність товарів у кузові. Система автоматично розраховує час, необхідний для завантаження та вивантаження, що виходить із зазначених параметрів, що підкреслює ще більшу вагу автоматизації транспортної логістики.
5 переваг автоматизації логістики за допомогою TMS
Останнім часом все більше компаній звертають свою увагою на автоматизацію логістики, і це зрозуміло. За допомогою інноваційних технологій, таких як системи управління транспортом (TMS), бізнес може отримати значні переваги. Ось основні із них:
1. Автоматизація логістики за допомогою TMS може допомогти зменшити витрати на логістику. Це досягається завдяки ефективному управлінню транспортними ресурсами та зменшенням витрат на паливо, забезпечення автопарку, страхування та інші операційні витрати. Крім того, TMS дозволяє точно розподілити вантажні операції між автомобілями та маршрутами, що скорочує час доставки та підвищує ефективність логістичних процесів. TMS пропонує до 80 показників, які можуть бути індивідуально налаштовані для вашої компанії, що робить його вигідним інструментом для підвищення ефективності логістичних процесів.Підвищення точності та якості доставки. ТMS дає можливість створювати деталізовані та точні плани доставки, враховуючи специфіку кожного вантажу, доступних транспортних ресурсів та оптимальних маршрутів. Це сприяє підвищенню точності та якості поставок, що зменшує ризики втрати товарів, помилок у доставці та підвищує задоволеність клієнтів.
Покращення рівня обслуговування клієнтів. Завдяки TMS можна швидко та ефективно доставити своїм клієнтам їхні вантажі. Автоматизовані системи управління логістикою можуть обробляти та доставляти понад 40% замовлень менше ніж за дві роки. Використання системи управління транспортом дозволяє відслідковувати сайти вантажів у реальному часі, уникати затримок та надавати клієнтам оперативну інформацію про будь-які зміни в доставці. Це сприяє збільшенню задоволеності клієнтів та підвищенню їх лояльності до компанії.
За допомогою TMS можна зменшити кількість ручних операцій та автоматизувати рутинні завдання, що сприяє підвищенню продуктивності працівників. Завдяки автоматизації логістичних процесів водії та менеджери можуть працювати більш ефективно і економити час, який можна використовувати для роботи з клієнтами та вирішення інших важливих завдань. Наприклад, за допомогою TMS можна легко і швидко розрахувати оптимальний маршрут з усіх точок доставки, який займає менше часу, ніж ручний розрахунок. Це дозволяє логістам використовувати свій час більш ефективно та продуктивність їх роботи.
Однією з ключових переваг використання системи TMS є можливість проводити аналітику та контроль над логістичними операціями компанії в реальному часі. За допомогою TMS підприємства можуть отримати комплексне виявлення своїх ланцюжків поставок та контролювати рівень своїх запасів, відстежувати відправлення та оптимізувати маршрути і графіки доставки. Цей рівень контролю дозволяє компаніям керувати своїми логістичними операціями проактивно, а не реагувати на проблеми після їх виникнення. Графічні табло, реалізовані в TMS, забезпечують можливість візуалізації аналітичних даних у зручному форматі та роблять їх більш зрозумілими для користувачів.
-
Дослідження нових можливостей використання геоінформаційних технологій у транспорті
10 місяців тому 862 переглядів
-
Аналіз транспортних логістичних викликів при гуманітарних місіях в зони конфліктів чи природних катастроф
10 місяців тому 975 переглядів
-
Процеси та виклики організації логістики під час модних подій та показів
10 місяців тому 526 переглядів