Вимоги до пакування вантажу
Завдяки правильному і якісному пакуванню гарний перевізник може доставити будь-який делікатний і крихкий товар на будь-яку відстань. Доставити в цілості кришталевий посуд чи листове скло можливо тільки у надійному упаковуванні.
Для кожної групи товарів підбирається своє пакування в залежність фізичних властивостей вантажу. Проте існують критерії визначення правильної та якісної тари:
забезпечує захист від механічних пошкоджень та намокання;
якнайкраще підходить для зберігання і транспортування конкретного товару;
унеможливлює несанкціонований доступ сторонніх осіб до змісту пакування;
у середині тари товар надійно зафіксований і не буде переміщуватись всередині тари під час перевезення чи розвантаження.
Первинне пакування
Майже всі транспортні компанії отримують вантажі від своїх клієнтів уже в упакуванні. Але якщо є необхідність, то перевізник може забезпечити доупаковування. Це може бути обмотка стрейч-плівкою або розміщення вантажу на палетах чи у коробах з дерева.
Кожен перевізник ставить ряд певних вимог щодо пакування товару, який приймається для транспортування. Ось основний перелік вимог:
коробка, контейнер або інша тара повинна відповідати габаритним розмірам товару;
тара для пакування має бути міцною, чистою і сухою;
окремі предмети у коробці, повинні бути в індивідуальному упакуванні (наприклад загорнуті в папір чи плівку), а простір між ними має бути щільно заповнений картоном чи іншим подібним матеріалом;
дрібні і крихкі предмети мають бути додатково обгорнуті у пухирчасту плівку чи інший подібний матеріал;
весь вантаж повинен бути запакованим, а не тільки ті його частини, що можуть пошкодитись при транспортуванні.
Якщо відправник не дотримується цих основних правил пакування, то транспортна компанія може відмовити йому у перевезенні, адже погано запакований товар може пошкодити вантажі інших відправників.
Що не можна перевозити
Існує певний перелік предметів і речовин, які не можливо перевезти будь-яким звичайним транспортним засобом. Адже для транспортування таких вантажів потрібно мати спеціальні дозволи, використовувати спеціалізоване пакування, а водій повинен мати відповідну кваліфікацію для перевезення небезпечних вантажів. Крім того, небезпечні вантажі не можна перевозити разом зі звичайними товарами.
Ось основний перелік товарів і речовин, які не можна перевозити звичайним способом:
речовини, які можуть вибухнути (піротехнічні засоби, патрони, порох);
газові балони під тиском(пропан, бутан, кисень і тому подібне) та балончики зі сльозогінним газом;
легкозаймисті речовини та рідини (дизель, бензин, ацетон, різні спирти та фосфор);
отруйні та токсичні речовини;
матеріали, що становлять радіоактивну небезпеку;
хімічно-активні речовини, луги і кислоти;
вогнепальну та холодну зброю;
дорогоцінне каміння і цінні метали (золото, срібло, платина і тому подібне);
гроші (місцева чи закордонна валюта);
продукти, що швидко псуються (молоко, м'ясо, риба, овочі і фрукти).
Тобто у перелік заборонених до транспортування вантажів, входять усі товари і речовини, що можуть зашкодити людям, навколишньому середовищу, або їх обіг контролюється державними структурами.
Правила пакування вантажу
Найкраща тара - це та, яка пропорційна вантажу який буде перевозитись в ній. Коробка чи контейнер не повинні бути замалими, чи занадто великими, адже весь залишковий простір прийдеться заповнювати амортизуючими матеріалами, плівкою чи картоном.
Перелік основних правил, які допоможуть транспортувати товар без ушкоджень:
Якщо планується перевезення рідких чи сипучих речовин, то контейнер чи цистерна спочатку перевіряються на герметичність і тільки тоді всередину поміщається вантаж.
Для того, щоб доставити книги без пошкоджених куточків, кожну книгу потрібно загорнути у гофрокартон, а в коробці встановити амортизуючу вкладку.
Для крихких речей мають бути передбачені спеціальні маркування.
Електричне обладнання повинно транспортуватись у пакуванні від виробника, а запасні частини чи інші деталі, мають бути захищеними за допомогою картону чи інших антистатичних матеріалів.
Якщо перевізник має можливість і всі необхідні дозволи для транспортування товарів, то їх категорично заборонено перевозити на одній палеті з іншими звичайними вантажами.
Керамічні, скляні, фарфорові та інші подібні вироби мають перевозитись у коробках, які мають риштування, чи будь-який інший жорсткий каркас. Всередині ж коробки вироби мають бути індивідуально упаковані, а пустоти заповнені будь-яким амортизуючим матеріалом (наприклад гофрокартоном чи пінопластом).
Паперові полотна, такі як карти чи різноманітні креслення, мають бути запаковані в спеціальні тубуси.
Речовина із сильним запахом, рідини чи жири, повинні бути запаковані в герметичну тару, яка додатково обгортається поліетиленовою плівкою.
Гострі кути на будь-якому виробі потрібно замотати плівкою і тільки після цього розміщувати їх у коробці чи контейнері.
Одяг, взуття, різноманітні тканини та м'які іграшки пакуються будь-яким зручним способом, проте пакування варто зверху обгорнути стрейч-плівкою, це захистить вантаж від пилу.
У якості пакування не варто використовувати подарункові коробки, тканинні сумки, мотузки та смужки поліетилену, а також пошкоджені контейнери чи коробки з дефектами.
Жорстке каркасне пакування
Для транспортування крихких, нестандартних, великогабаритних чи інших делікатних товарів використовують дерев'яний каркас, який захищає товар від пошкодження. Такий каркас називається риштуванням та використовується тоді коли товар що підлягає транспортуванню складно розмістити на палеті.
Риштування використовують для наступних вантажів:
рідини чи гази у пластикових каністрах, відрах чи бочках;
сипучі матеріали що перевозяться у мішка вагою понад 15 кг;
м'які та корпусні меблі;
крихкі предмети, скло та вироби із нього;
будівельні матеріали для декорування стін і підлоги;
побутова та офісна техніка;
різноманітна кераміка, посуд, сантехніка;
різноманітне обладнання та станки;
великогабаритні запчастини;
мототехніка та велосипеди;
ритуальні товари, пам'ятники та могильні плити;
специфічних зоотоварів, клітки, акваріуми.
Дотримання правил та вимог до пакування вантажів - це гарантія того що ваші товари будуть доставлені до місця призначення цілими і неушкодженими, а також не становитимуть загрози для інших вантажів у кузові. Якщо вам складно зрозуміти як краще пакувати ваші товари, то зверніться до вашого перевізника, досвідчені фахівці порадять вам найкращий варіант.