Використання технологій Інтернету речей (IoT) для оптимізації логістичних процесів
Використання інтелектуальних систем, які працюють з датчиками та дистанційними пристроями, дозволяє організаціям автоматизувати та покращити бізнес-процеси. У логістичній галузі дуже важливо контролювати кілька процесів одночасно. Тільки інтеграція всіх цих процесів в єдину систему може забезпечити ефективність роботи компаній.
У сучасних умовах багато хто намагається впровадити інструменти IoT в логістиці. Впровадження такої системи дозволяє зменшити витрати на транспортування товарів та зручно контролювати всі логістичні процеси з використанням обладнання IoT, таким як датчики та мітки.
Що таке інтернет речей (IoT)?
В Інтернет-основі речей лежить велика кількість пристроїв, які можуть взаємодіяти та контактувати один з одним через мережу Інтернет. На сьогодні ця концепція отримує застосування в усіх галузях людського життя. За статистикою, кількість підключених до Інтернету пристроїв вже давно перевищує кількість населення планети, а їх використання забезпечує комфорт і продукує продуктивні рішення в бізнесі.
В логістика Інтернет речей включає в себе безліч пристроїв, таких як «розумні» розетки, лічильники енергії, маячки для відстеження активності тощо. Системи внутрішньої навігації та моніторингу в приміщеннях також можуть вважатися елементами Інтернет-речей та ефективно використовуватися в логістичних компаніях. За допомогою цієї платформи керівники можуть економити на обслуговуванні техніки, збирати дані про стан транспортних засобів, а також контролювати роботу персоналу на підприємстві.
У логістиці завжди є ризики, пов’язані з крадіжками, нераціональним використанням коштів та псуванням товарів через неправильне зберігання чи погодні умови. Використання IoT-системи трекінгу в логістичній галузі дозволяє уникнути подібних проблем і отримати безліч переваг:
контроль інвентарю та ідентифікація об'єктів у реальному часі;
контроль безпеки товарів;
миттєве сповіщення про будь-які проблеми чи надзвичайні ситуації в дорозі.
Використання IoT-системи дозволяє менеджерам успішніше планувати свою роботу. Система мінімізує помилки та економить час.
Які проблеми в логістичних компаніях можна вирішити з використанням IoT?
Пристрої IoT мають можливість збирати та передавати на сервери інформацію користувачам у найбільш зручному форматі. Системи трекінгу можуть точно відстежувати розташування об’єктів у режимі реального часу, створювати оптимальні маршрути пересування та контролювати переміщення транспорту.
За допомогою системи трекінгу та IoT-обладнання можна здійснювати моніторинг робочих процесів. Відстеження додатково вирішило широкий спектр завдань, таких як отримання розширеної аналітики для контролю обсягів роботи, визначення умов зберігання товарів та оцінювання продуктивності та доступності техніки та персоналу.
Крім того, датчики відстеження об’єктів можуть зробити діяльність логістичних підприємств безпечнішою для персоналу, забезпечуючи соціальне дистанціювання в умовах пандемії COVID-19, відстеження фізичного стану співробітників та захист від дії агресивних речовин. Системи можуть також попереджати водіїв про дотримання заходів безпеки, оцінювати можливості ризиків у процесі роботи та виявляти проблеми з керуючим персоналом.
Такий підхід дозволяє менеджерам покращити контроль над роботою транспортних засобів.
Побудова оптимальних маршрутів має декілька переваг, зокрема:
підвищення точності відстеження;
усунення втрат часу, що пов'язано з нераціональним трафіком;
автоматизація контролю за переміщенням транспорту;
підвищення ефективності керування автомобілями та спецтехнікою;
забезпечення чіткого виконання зобов'язань перед клієнтами.
Крім того, комплексні логістичні рішення Інтернету речей дозволяють підвищити контроль над активами, що покращує покращення безпеки та виявлення крадіжок.
Як можна використовувати системи навігації Navigine та обладнання Інтернет-речей (IoT) у вигляді маячків для оптимізації логістики?
Щоб зрозуміти, як можна використовувати системи трекінгу та навігації, необхідно розібратися в їх принципі дії. Платформи для трекінгу та навігації працюють за допомогою різних технологій, таких як Bluetooth® LE, UWB або Wi-Fi. При впровадженні цих систем застосовуються спеціальні IoT маячки або мітки, які встановлюються в приміщеннях або на рухомих об'єктах. Зчитувальні пристрої приймають сигнали від цих датчиків, а потім передають інформацію на сервер для обробки, після чого дані надсилаються на комп’ютер або смартфон.
Використання системи від Navigine дозволяє не лише відстежувати об’єкти, але й отримувати безліч значних переваг, зокрема:
Підвищення безпеки працівників за рахунок вчасного виявлення проблем з обладнанням;
Попередження зіткнення техніки чи наїздів на людей;
Змінення кількості випадків крадіжок та незаконного використання транспорту;
Швидка реакція на позаштатній ситуації;
Покращення якості обслуговування клієнтів;
Отримання розширеної аналітики для ефективнішої оптимізації логістичних процесів.
Впровадження системи навігації та трекінгу на базі IoT надає керівникам ефективний інструмент для роботи в логістичними компаніях.
-
Дослідження нових можливостей використання геоінформаційних технологій у транспорті
10 місяців тому 862 переглядів
-
Аналіз транспортних логістичних викликів при гуманітарних місіях в зони конфліктів чи природних катастроф
10 місяців тому 975 переглядів
-
Процеси та виклики організації логістики під час модних подій та показів
10 місяців тому 526 переглядів