Малотоннажні вантажоперевезення. Організовуємо прибутковий бізнес правильно

Дуже багато людей сьогодні хочуть мати власний бізнес. Основними перевагами найманої праці є усталені бізнес-процеси в компанії, добре розподілені обов'язки між співробітниками і регулярний потік замовлень від постійних партнерів. Однак, повною мірою реалізувати свій потенціал, працюючи на когось, практично неможливо. Керівники вимагають виконання поставлених завдань, строго в встановлених рамках. А в таких умовах, самовдосконалення і розвиток працівника обмежені. Він шукає шлях до їх реалізації через власний бізнес. До того ж, свою справу має хорошу перспективу зростання доходів.

Як з нуля вивести в прибуток бізнес з малотоннажних перевезень вантажу

Створення свого бізнесу починається зі складання бізнес-плану малотоннажних перевезень вантажів. Чітке розуміння ніші, в якій ви збираєтеся працювати — вже половина успіху. Але для побудови прибуткового бізнесу необхідно продумати послідовність роботи, яку далі потрібно буде втілити в життя при відкритті своєї справи.

 • Потрібно максимально вивчити ринок малотоннажних вантажоперевезень в своєму регіоні. Важливо зрозуміти величину попиту на подібну послугу. Якщо попит вас влаштовує — приступайте до написання бізнес-плану.

 • Укладайте потрібні договору і отримуйте дозволи.

 • Купівля малотоннажного комерційного транспорту.

 • Держреєстрація бізнесу вантажоперевезень, відкриття ФОП.

 • Оренда офісу (при необхідності).

 • Набір працівників в штат.

 • Реклама свого бізнесу.

Складаємо детальний бізнес-план

Займаючись розрахунком бізнес-плану малотоннажних вантажоперевезень, необхідно враховувати всі особливості даного типу зайнятості. У 1-му розділі бізнес-плану важливо максимально докладно прописати цілі, які служать стимулом розвитку бізнесу малотоннажних перевезень.

Чітко пропишіть схему майбутньої роботи, з урахуванням застосування малотоннажного комерційного транспорту:

 • прийом замовлення диспетчером;

 • передавання даних водієві, для виїзду на завантаження;

 • виконання замовлення та отримання оплати.

Пишемо розділ 2 бізнес-плану вантажоперевезень

2-а частина бізнес-плану містить інформацію про ваше підприємство. Найбільш вигідним варіантом оформлення вантажоперевезення в Україні вважається індивідуальне підприємництво. Для ФОПа істотно знижене податкове навантаження і немає необхідності вести бухоблік.

Реєстрація приватного підприємства. Легалізуємо бізнес малотоннажних перевезень

Для успішного початку кар'єри бізнесмена необхідно офіційно зареєструватися. Вибір форми реєстрації підприємства для малотоннажних перевезень заснований на такому розрахунку: основними автомобілями в парку техніки будуть невеликі Газелі, а штат співробітників на початку, навряд чи перевищить 10-15 чоловік. Тому найбільш вигідною буде реєстрація ФОП, в крайньому випадку — ТОВ.

Реєстрація ФОП вимагає певної документальної підготовки. Проводиться ця операція в місцевому відділенні податкової служби. При подачі заяви на ФОП необхідно вибрати КВЕД, згідно з яким буде регламентуватися робота вашого підприємства. Всі реєстраційні моменти можна вирішувати як самостійно, так і через своїх довірених осіб.

Аналізуємо ринок комерційних малотоннажних вантажоперевезень

Дослідження сегмента малотоннажних вантажоперевезень в своєму регіоні і в сусідніх областях — обов'язковий елемент точного прорахунку бізнес-плану. Потрібно розібрати всю ринкову кон'юнктуру в цілому: окремі приклади успіху і провалу кількох компаній. Проводити аналіз можна за допомогою доступних інструментів, таких як місцева преса, інтернет-оголошення.

Що можна почерпнути з джерел інформації:

 • скласти список фірм, потенційних конкурентів в майбутньому;

 • вивести перелік найпопулярніших малотоннажних транспортних засобів;

 • визначити напрямки перевезення, які мають найбільший попит і прибутковими;

 • скласти портрет цільової аудиторії, майбутніх клієнтів;

 • і звичайно, визначити середню ринкову вартість послуг вантажоперевезення.

Якщо після проведення такого аналізу у вас не зникло бажання займатися власною справою, можна приступати до підрахунку економічної вигоди майбутнього бізнесу. Бажано скласти на цьому етапі невеликий маркетинговий план, в якому розкрити шляхи залучення нових клієнтів, і підрахувати вартість каналів залучення. Важливий пункт такого плану — реклама своєї фірми малотоннажних перевезень в ЗМІ та інтернеті.

Каналів поширення інформації про свою компанію дуже багато. Можна домовлятися з магазинами будівельних матеріалів, меблів і техніки і залишати у них свої візитки або листівки. А система знижок на малотоннажні перевезення дозволить підвищувати лояльність клієнтів і напрацьовувати постійну базу замовників.

Головним елементом будь-якої компанії з вантажоперевезень є автопарк малотоннажних вантажівок. На початковому етапі можна будувати бізнес, маючи 1-2 вантажних Газелі. Однак важливо, щоб у вас було спеціальне приміщення для їх ремонту та місце для стоянки. Добре, що зараз все це можна взяти в оренду.

На перших етапах роботи заправка машин буде здійснюватися стандартно на АЗС. Якщо ви почнете нарощувати обсяги перевезень, можна укласти договір з компанією, що володіє мережею АЗС, і купувати паливо за більш привабливою ціною.

Мінімальний штат працівників при організації прибуткового бізнесу включає одного логіста-диспетчера і водія. Працювати другим водієм на першому етапі доведеться, швидше за все, самостійно, це дозволить розширитися набагато швидше.

Обов'язково необхідно мати «на підхваті» пару вантажників, оплачувати роботу яких можна за конкретно виконану роботу.

Рахуємо витрати на бізнес з малотоннажних перевезень

Скласти повний перелік можливих витрат в теорії на папері практично неможливо. Однак, основна частина таких витрат, все ж, може бути порахована. Виділяємо головні витрати, які будуть у компанії при будь-якому розвитку подій:

 • покупка автомобілів - 300000 грн .;

 • оренда стоянки, офісу та гаража - 10000 грн. / міс .;

 • паливо - 10-15 тисяч грн. / міс .;

 • реклама - 5000 грн. / міс .;

 • з / п працівників - 15-20 тис. грн .;

 • додаткові витрати - 7000 грн.

Підсумуємо. На перший місяць роботи бізнесу буде потрібно витратити не менше 350 тисяч гривень. Це дуже приблизні цифри, які дозволяють окреслити основну картину роботи і зрозуміти терміни окупності проекту. На щомісячне утримання бізнесу впливає дуже багато факторів, головним з яких є територіальне розташування. У мегаполісах оренда дуже висока, на відміну від невеликих містечок, де теж затребувані послуги малотоннажної вантажоперевезення.

Вираховуємо прибуток від малотоннажних перевезень

Фірма, в якій працює 2 малотоннажних вантажівки, здатна заробити до 80 тисяч гривень на місяць. За вирахуванням щомісячних витрат, чистий дохід може становити до 30 тисяч грн.

Провівши нескладні розрахунки, ми побачимо, що окупність проекту трохи більше 1 року. Ми можемо ще зменшити терміни виходу в прибуток, якщо будемо використовувати орендовані вантажні автомобілі.

Висновок з наших розрахунків тільки один: власний бізнес з малотоннажних перевезень вантажів — вигідне і прибуткове підприємство.

Який час виходу на самоокупність ви вважаєте найбільш оптимальним?

Поділитися:
Промокод {{ promo.price}} грн успешно применен. Скидка автоматически будет учтена при расчете стоимости заказа
Сделан расчет:
{{ load.city_from.name }} — {{ load.city_to.name }} {{ load.price }} грн
{{ getRandTime() }}
Посещая наш сайт, вы даете согласие на использование нами куки. Прочитайте нашу политику Cookie